Fogápolás kvíz eredménye
Akik fogápolási kvízünket kitöltötték, most megtudhatják a helyes válaszokat!
A nyertest, aki a 19 900 Ft értékű dentálhigiéniai kezelést és konzultációt megnyerte, e-mailben értesítjük!
1. Melyik okoz legvalószínűbben elszíneződéseket a fogadon?
-
fehérbor
-
buborékos ásványvíz
-
sportitalok
-
mindegyik
Helyes válasz: Mindegyik
Magyarázat: Nem csak a sötét színű italok járulhatnak hozzá fogaid elszíneződéséhez. Minden sav vagy tanningazdag ital vagy étel, legyen az fehérbor, szódavíz, paradicsomlé vagy curryszósz hozzájárul, hogy fogaid veszítsenek ragyogásukból. Ezért célszerű, ha evés-ivás után sima vízzel kiöblíted a szád.
2. A fehérítő fogkrémek hatásukat az alábbi módon fejtik ki
- kifehérítik az elszíneződéseket
- fehérre színezik a fogat
- polírozzák a fogat
Helyes válasz: polírozzák a fogat
Magyarázat: Minden fehérítő hatású fogkrém polírozza a fogat, ezért bármelyiket is választod, segíteni fog a foltok eltávolításában. Mindamellett vannak olyan fogkrémek is, amelyek fehérítő hatású összetevőt is tartalmaznak. Ezek még egy lökést tudnak adni a folyamatnak!
3. Mennyi ideig tart az otthoni fogfehérítés hatása?
- 1 hónap
- 6-12 hónap
- Bármeddig, többé nem fog besárgulni
Helyes válasz: 6-12 hónap
Magyarázat: Ha a használati utasításnak megfelelően használjuk, a fehérítő gél, csík vagy toll akár 1 évig is eltartó, remek eredményhez vezet. Hogy ez pontosan mennyi ideig fog kitartani, az számos faktortól függ: például attól hogy mit iszol, eszel, vagy hogy dohányzol-e. Hogy tovább fehér maradjon a fogad, fontos, hogy ne dohányozz, és kerüld az erős színű, vagy savas ételek és italokat mint a bogyós gyümölcsök, tea, kávé, bor, sportitalok, buborékos üdítők. És természetesen ismételd meg a fehérítést, ha szükségesnek látod.
4. Cukormentes rágógumi szerepet játszhat
- a fogak elszíneződésében
- a fogszuvasodásban
- a fogak védelmében
Helyes válasz: a fogak védelmében
Magyarázat: A cukormentes rágógumi segíthet egsézségesen tartani a fogad, mert mechanikusan eltávolítja a baktériumokat valamint növeli a nyálelválasztást. A nyál egyes elemei védik a fogzománcot, más összetevői pedig semlegesítik a savakat, amelyek a baktériumok legfőbb táplálékai.
5. Milyen színű rúzs használatával tűnhetnek fogaid fehérebbeknek?
-
Kékes-rózsás tónusú rúzsok
-
narancs vagy barnás tónusú rúzsok
-
zöldes vagy szürkés alaptónusú rúzsok
Helyes válasz: kékes-rózsás tónusú rúzsok
Magyarázat: A szád árnyalata fehérebbnek mutathatja a fogadat, különösen ha kékes színű. A sárgás-barnás-szürkés tónusok viszont inkább sötétebbnek mutatják a fogat.
6. „Leradírozhatod” fogaidról a foltokat, ha
-
buborékos ásványvizet iszol
-
gyümölcsöket és zöldségeket eszel
-
teljes kiőrlésű kenyeret fogyasztasz
Helyes válasz: ha gyümölcsöket és zöldségeket eszel
Magyarázat: A legtöbbet akkor teszel fogaid egészségéért és szépségéért, ha naponta kétszer fogat mosol és fogselymet is használsz. Ám az is hozzájárul fogaid egészségéhez, ha ropogós zöldséggel vagy gyümölccsel fejezed be az étkezést. Így nemcsak a fogaidat „polírozod” egy kicsit, de az egész szervezeted is csúcsformába hozhatod.
7. Az elektromos fogkefe jobban tisztít, mint a hagyományos.
- Igaz
- hamis
- részben igaz
Helyes válasz: hamis
Magyarázat: Mind a kétféle fogkefe alkalmas a fogaid tökéletes tisztítására, ha helyesen használod, így nyugodtan válaszd, amelyik szimpatikusabb. Vannak, aki szerint az elektromos fogkefét könnyebb használni, mások jobban kedvelik a hagyományos fogkefék eltérő formái által nyújtott változatosságot.
Az viszont fontos, hogy elegendő ideig mossunk fogat! A legtöbb embernél a fogmosás egy percnél is rövidebb. Ahhoz azonban, hogy fogainak és ínyünket egészségben megőrizzük, legalább naponta kétszer 2-3 perce át kell fogat mosnunk!
8. Milyen gyakran kell cserélnünk a fogkefénket?
- Havonta
- Néhány havonta
- Évente kétszer
Helyes válasz: Havonta
Magyarázat: Nehéz az olyan fogkefét tisztítani, amelynek sörtéi már kopottak, így ha túl sokáig használunk 1-1 fogkefét, csak növeljük a baktériumok számát a szánkban. Ha tehát a fogkefénk elhasználtnak kezd tűnni, cseréljük inkább le!
9. Melyik élelmiszerben van a legkevesebb fogkárosító sav?
- hal
- gyümölcs
- joghurt
Helyes válasz: hal
Magyarázat: A magas savtartalmú élelmiszerek, mint a joghurt és jópár gyümölcsfajta – károsíthatják a fogidat. Persze mind a kettő nagyon hasznos az egészség és a jó közérzet szempontjából, ám a túl sok savas élelmiszer károíthatja a fogzománcot. A savak hatását semlegesítheted cukormentes rágógumival, víz kortyolgatásával és rendszeres öblítéssel és fogmosással.
10. Ha tisztább fogakat akarunk, dörzsöljük erősebben a fogkefével!
- igaz
- hamis
- részben igaz
Helyes válasz: hamis
Magyarázat: Ha túl erősen (vagy túl erős sörtéjű fogkefével) dörzsöljük a fogunkat, akár károsíthatjuk a fogzománcot is. A másik nem kívánt következmény lehet, hogy felszínre kerül a foggyökér, visszahúzódik a fogíny és érzékennyé válnak fogaink. Ez csak súlyosabb problémákhoz vezethet, mint a fogszuvasodás vagy akár a fog elvesztése.
A többiek se csüggedjenek! 10% kedvezményt nyújtó kuponjukat bármilyen fogászati kezelésre felhasználhatják!
A kupon felhasználási feltételei:
- egyszeri alkalommal felhasználható
- az első megkezdett kezelés értékéből kerül levonásra a 10% kedvezmény
- a kinyomtatott, letöltött kupon hozd magaddal, és mutasd be a kezelés megkezdése előtt
- előzetes időpont-egyeztetés szükséges, hogy beválthasd a kuponod
- a kedvezmény más kedvezménnyel nem összevonható
- a kupon 2016. december 31-ig használható fel